عارف علوی سیزدهمین رئیس جمهوری پاکستان شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «عارف علوی» کاندیدای حزب تحریک انصاف با کسب 212 رای از 424 رای مجلس سنا و مجلس ملی و همچنین ایالتی سیزدهمین رئیس جمهور پاکستان شد. 

بنابر این گزارش، فضل الرحمان نماینده اپوزیسیون نیز با کسب 131 رای و اعتزاز احسن نامزد حزب مردم با 81 رای در رده های بعدی قرار گرفتند. 

«عارف علوی» به نمایندگی از حزب تحریک انصاف، «اعتزاز احسن» به نمایندگی از حزب مردم و «مولانا‌ فضل‌الرحمان» به نمایندگی از اپوزیسیون برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری کاندید بودند.

رئیس‌جمهوری در پاکستان، مقامی تشریفاتی به‌شمار می‌آید و روند اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری پاکستان در اسلام‌آباد تحت نظارت رئیس دادگاه عالی اسلام آباد برگزار می ‌شود.

براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی پاکستان، انتخاب غیرمستقیم ریاست جمهوری در این کشور۳۰ روز پس از اعلام نتایج انتخابات مجلس نمایندگان صورت می‌گیرد.

/انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

Source: برگزیده

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم تحصیل در کانادا و استرالیا شرایط بورسیه تحصیل در کانادا تحصیل کانادا تحصیل در کانادا رایگان
تحصیل در استرالیا هزینه تحصیل در استرالیا ملک پور تحصیل در استرالیا و کانادا تحصیل در استرالیا بدون ایلتس تحصیل استرالیا بورس تحصیلی در استرالیا