حمایت‌های ایران مانع تصرف بغداد و دمشق توسط داعش شد/ یمن باتلاق عربستان سعودی می‌شود

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، آئین افتتاحیه سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با حضور علی‌اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل، سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی مشاور رهبری در امور نظامی، سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران، علی‌عسگری رئیس رسانه ملی و جمعی از مسئولان قرآنی کشور در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) آغاز شد.

در این مراسم ولایتی طی سخنانی با اشاره به اهمیت موضوع علم در اسلام، گفت: در قران بیش از 80 بار لفظ علم و مشتقاتش آمده. ابن فتاح می‌گوید اگر عالم یا مومنی فوت کرد پای درس علم نشستن ارجح است به اینکه به تشییع جنازه برویم و یا پای درس علم نشستن از هزار بار حج و هزار رکعت نماز افضل است.

وی رشد علم را سبب رشد حکومت‌های اسلامی در تاریخ بیان کرد و گفت: هر گاه علم رشد کرده حکومت اسلامی هم رشد کرده اما برعکس آن در مسیحیت هنگامی که کلیسا در اروپا حاکم بود آن زمان دوره جهل و بی‌خبری غربی‌ها به شمار می‌رفت. همچنین اهمیت علم در اسلام تا جایی است که کتابخانه‌های متعددی در مناطق مختلف توسط مسلمانان احداث شد که کتب آنها به ‌10‌ها میلیون جلد می‌رسد و در عین حال اروپایی‌ها کاغذ را پس از تحولاتش در سمرقند و بغداد از مسلمانان دریافت کردند.

وی ادامه داد: همواره دعوای حکومت‌های اسلامی بر این بود که چه میزان رشد علمی کنند و یا چه تعداد شاعر و دانشمند در دربار آن حکومت اسلامی حضور دارند. همچنین اگر نگاهی به آمار علما و دانشمندان تاریخ اسلام کنیم یک هزار و 100 نفر ریاضیدان صاحب تألیف مسلمان هستند که این افراد را یک دانشمند روسی جمع‌آوری کرده و یا 14 هزار کتاب پزشکی در اسلام داریم که در صدر آنها کتاب قانون ابن‌سینا است.

ولایتی سلطه استعمار در کشورهای اسلامی را سبب ضعیف شدن این کشورها دانست و گفت: استمعارگران ابتدا سلطه فرهنگی را شروع کردند و متاسفانه آن زمان ابتدا تصور این بود که با تمسک به فرهنگ غربی می‌توان رشد کرد. در حالی که کشوری وجود ندارد که بر این اساس رشد کرده باشد. به عنوان مثال کشور ترکیه از سال 1923 خط خود را بر اساس حروف لاتین طراحی کرد و به این صورت ضربه بزرگی به فرهنگ این کشور وارد شد در حالی که چینی‌ها در خط‌شان بیش از 4 هزار علامت وجود دارد و با این الفبا سدی در برابر هجوم بیگانگان بر فرهنگ‌شان ایجاد کردند. کشور ژاپن هم به این ترتیب با حروفی برابر 800 علامت توانست به رشد تعالی برسد.

مشاور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب موضوع بیداری اسلامی را سبب رشد مسلمانان دانست و گفت: مسلمانان از جایی به این نتیجه رسیدند که از غرب برای آنها چیزی حاصل نمی‌شود از این رو موضوع بیداری اسلامی به وجود آمد و حاصل این بیداری اسلامی امروز در کشورهایی مانند ایران، عراق، سوریه، لبنان، افغانستان و یمن مشاهده می‌شود و این کشورها در برابر بیگانه و آمریکایی‌ها ایستادگی کرده و شاهد بودیم که استکبار به هر کشوری که طی این سال‌ها حمله کرده با شکست روبرو شده است.

وی با اشاره به جنگ 33 روزه اسرائیل بر علیه لبنان، گفت:‌در این جنگ شاهد بودیم که اسرائیل برای اولین بار از مسلمانان شکست خورد. آنها هنگام آغاز جنگ در سوریه ابتدا گمان می‌کردند ظرف چند هفته حکومت این کشور ساقط می‌شود اما مردم سوریه 7 سال مقاومت کردند و امروز قوی‌تر هم شده‌اند.

ولایتی تهران را محور بیداری اسلامی برشمرد و گفت:‌ امروز بیداری اسلامی جبهه مقاومت از تهران شروع شده و تا بغداد، دمشق، بیروت و فلسطین پیش رفته و به زودی یمن هم به آنها ملحق می‌شود. تجزیه و به هم زدن اتحاد کشورهای اسلامی هدف اصلی دشمنان بود و اگر حمایت ایران نبود امروز بغداد و دمشق به دست داعش افتاده و بیروت هم به اشغال اسرائیلی‌ها در می‌آمد. همچنین عراق هم طی برنامه‌ریزی دشمنان به سه کشور تجزیه می‌شد که آمریکا همه این آرزوها را به گور برد.

وی از دوگانگی غرب و آمریکا در مواجهه با برجام خبر داد و گفت:‌ آمریکا مخالف برجام است اما در ظاهر می‌بینیم که اروپایی‌ها با برجام مشکل ندارند. ولی در عین حال فرانسه موضوع موشک را مطرح  می‌کند و انگلیس به موضوع حضور ایران در منطقه دامن می‌زند و در واقع همه اینها مخالفت با موضوع برجام است.

ولایتی آمریکا و متحدانش را عامل جنگ سوریه دانست و گفت: از همه کشورهای اروپایی اراذل و اوباش به سوریه آمدند و با مردم سوریه جنگیدند. عامل همه این فتنه‌ها عربستان سعودی است که مزد این جنایتکاران را از بیت‌المال مسلمانان پرداخت می‌کند و به عنوان دست نشانده استکبار می‌خواهد چهره وحشتناکی از اسلام درست کند. قطعاً عربستان در باتلاق یمن گرفتار خواهد شد.

مشاور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب هدف آمریکا را دستیابی به پول و بر هم زدن ثبات منطقه دانست و گفت: آمریکا فقط برای پول آدمکشی می‌کند و امروز به بهانه‌های مختلف جمهوری اسلامی را هدف قرار داده اما هدف ما به عنوان امت اسلام اتحاد است و مصلحت در این است که چه شیعه وچه سنی با وحدت آنچه دشمن می‌گوید به عکس آن عمل کنیم و تلاش‌مان حفظ تمامیت ارضی کشورهای اسلامی و اقامه نماز در قدس شریف باشد.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

Source: برگزیده

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *