الحشد الشعبی: برخی سیاسیون عراقی دنبال بازگشت داعش هستند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یکی از فرماندهای الحشد الشعبی عراق از توطئه‌ برخی از شخصیت‌های سیاسی این کشور برای اخراج این نیروها از شمال و غرب این کشور خبر داد.

«علی الحسینی»، سخنگو و فرمانده محور شمال الحشد الشعبی امروز (جمعه) در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری «المعلومه» گفت که برخی از چهره‌های سیاسی عراق به طرق گوناگون درصدد هستند که الحشد الشعبی را از استان‌های شمالی و غربی این کشور اخراج کنند.

او در چرایی اقدام این گونه افراد گفت که آن‌ها به دنبال احیای گروه تروریستی داعش هستند تا بتوانند در استان‌های خود به فساد خود ادامه دهند.

فرمانده الحشد الشعبی در واکنش به فشارها برای اخراج نیروهای الحشد الشعبی از استان‌های غربی و شمالی گفت که «الحشد الشعبی تا زمانی که دستوری مبنی بر عقب‌نشینی از استان‌ها دریافت نکند، در منطقه باقی خواهد ماند».

او گفت که بسیاری از شیوخ و بزرگان قبایل به بغداد رفته و از دولت عراق خواسته‌اند شمار نیروهای الحشد الشعبی در مناطق آن‌ها افزایش یابد. این افراد همچنین از مرجعیت دینی عراق خواسته‌اند حضور الحشد الشعبی در استان‌های آن‌ها را تقویت کند.

الحشد الشعبی عراق در سیزدهم ماه مارس ۲۰۱۴ (۹۲ اسفند ۲۲) بعد از آنکه داعش مناطق زیادی از شمال و غرب عراق را به اشغال خود درآورد، به فتوای آیت‌الله سیستانی، مرجع شیعیان عراق مبنی بر جهاد کفایی تشکیل شد.

نیروهای الحشد الشعبی توانستند طی ۳ سال گذشته، همه مناطق تحت اشغال داعش را آزاد کنند و هم‌اکنون تامین امنیت مناطق و مرزهای غربی عراق در دست این نیروهاست.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

Source: برگزیده

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *